GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 7539126
*
nr 753 9126
Matservis
40 del, "Vinranka", Gefle
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:27:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:22:50
1
600 kr
15/4 18:25:41
2
1.000 kr
15/4 19:34:49
1
700 kr
16/4 12:24:13
3
800 kr
16/4 16:41:35
4
1.000 kr
16/4 17:18:35
5
1.100 kr
16/4 17:20:04
2
1.400 kr
16/4 17:21:08
5
1.300 kr
16/4 17:21:42
5
1.500 kr
16/4 17:22:59
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 753 9126
Matservis
40 del, "Vinranka", Gefle
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:22:50 | 1 | 600 kr |
15/4 18:25:41 | 2 | 1.000 kr |
15/4 19:34:49 | 1 | 700 kr |
16/4 12:24:13 | 3 | 800 kr |
16/4 16:41:35 | 4 | 1.000 kr |
16/4 17:18:35 | 5 | 1.100 kr |
16/4 17:20:04 | 2 | 1.400 kr |
16/4 17:21:08 | 5 | 1.300 kr |
16/4 17:21:42 | 5 | 1.500 kr |
16/4 17:22:59 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59